Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam podatnikom i innym podmiotom w szczególności z branży kulturalnej i rozrywkowej, nieruchomościowej, TMT, reklamowej, e-commerce, czy finansowej. Już od ponad 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w toku kontroli podatkowych, w postępowaniach podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O blogu

Kiedyś szukałem zdawałoby się prostej informacji o zasadach stosowania sankcji VAT wymierzanej w sytuacji, gdy podatnik koryguje deklarację po protokole kontroli. Nie zdołałem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie ani w profesjonalnych komentarzach do ustawy o VAT, ani w publikacjach internetowych. Dlatego sam postanowiłem stworzyć wpis na ten temat, aby rozpocząć dyskusję dotyczącą stosowania sankcji w VAT w toku postępowania. Teraz w tej kwestii zapadają wyroki sądowe.

Właśnie wtedy uświadomiłem sobie jak trudno dotrzeć jest do rzetelnej informacji dotyczącej kontroli, czy postępowań podatkowych. Mając kilkanaście lat doświadczeń w prowadzeniu sporów z organami podatkowymi i co najmniej kilka precedensowych wyroków sądowych na koncie, uznałem że warto stworzyć miejsce, gdzie te informacje będą łatwo dostępne.

W moim blogu, znajdziesz informacje o tym:

  • Czym różni się kontrola podatkowa od kontroli celno-skarbowej?
  • Co musisz przedstawić organom w trakcie kontroli podatkowej?
  • Dlaczego warto dokładnie zweryfikować treść protokołu kontroli?
  • Jak skutecznie przekonać organy w toku kontroli do swoich racji?
  • Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosków o interpretacje indywidualne?
  • Dlaczego warto zwrócić uwagę na prawidłowość zarzutów w skardze do sądu administracyjnego?

Ponadto w części Ciekawe orzeczenia znajdziesz opisy ciekawych spraw, które rozstrzygają ważne kwestie proceduralne lub podatkowe.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać o tym co się dzieje na moim blogu, zachęcam Cię do jego subskrypcji. Wystarczy wpisać swój adres  w okienku Subskrybuj blog.

Zapraszam Cię również do odwiedzenia pozostałych blogów Tax adn Art

Jeśli interesują Cię te zagadnienia, znajdziesz tam solidną dawkę rzetelnej wiedzy podatkowej.

Życzę Ci miłej lektury!

*****