Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam podatnikom i innym podmiotom w szczególności z branży kulturalnej i rozrywkowej, nieruchomościowej, TMT, reklamowej, e-commerce, czy finansowej. Już od ponad 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w toku kontroli podatkowych, w postępowaniach podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Witaj na blogu Kontrola podatkowa w firmie!

Nazywam się Wojciech Pietrasiewicz i jestem licencjonowanym doradcą podatkowym. Od 2005 roku prowadzę swoją kancelarię pomagając podatnikom i kolegom prawnikom, którym rozwiązywanie łamigłówek podatkowych nie sprawia przyjemności.

Dlaczego zająłem się podatkami?

Kiedy kończyłem podstawówkę i zaczynałem liceum moim marzeniem było zostać archeologiem i nie wyobrażałem sobie, że w przyszłości pomaganie w prawidłowym rozliczaniu podatków i obrona klientów przed fiskusem będzie moją codziennością. Widziałem się raczej na stanowisku archeologicznym poszukującego nieodkrytych skarbów albo piszącego książki o dynastii Piastów. Ostatecznie zwyciężył pragmatyzm i swoje kroki skierowałem na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Szukałem takiej dziedziny prawa, która będzie na tyle złożona, że będzie dla mnie prawdziwym wyzwaniem i będzie na tyle zmienna, że nigdy nie będę się nudził.

I wtedy pojawiły się podatki.

Najpierw jako redaktor publikacji podatkowych, później jako autor i prawnik w międzynarodowych kancelariach, a wreszcie jako przedsiębiorca pomagałem swoim klientom w ich codziennych sprawach podatkowych.

Dlaczego zdecydowałem się na pisanie bloga?

Bo lubię podatki i lubię pisać. Prowadzę już blog Kulturalnie o podatkach, w którym znajdziesz informacje o opodatkowaniu działalności kulturalnej. Jego pozytywny odbiór przez czytelników to jedna z przyczyn powstania tego bloga.

Wsparciem klientów w kontroli, postępowaniach podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi zajmowałem się właściwie od zakończenia studiów – najpierw pod nadzorem swoich mentorów, a od kilkunastu lat już samodzielnie. Od 2016 r. z powodzeniem prowadzę swoją praktykę, obecnie w ramach kancelarii doradztwa podatkowego Tax and Art. Codzienne wsparcie klientów w sporach z organami podatkowymi jest jednym z filarów naszej działalności.

Od kilku lat redakcja prestiżowego International Tax Review uznaje mnie za jednego z wyróżniających się doradców podatkowych w zakresie sporów podatkowych w Polsce (Tax Controversy Leader).

Na blogu Kontrola podatkowa w firmie postaram się podzielić z Tobą swoim doświadczeniami z prowadzonych sporów. Mam nadzieję, że Ty też znajdziesz chwilę, aby podzielić się swoim doświadczeniami. Niewielu jest przecież przedsiębiorców, którzy nigdy nie byli kontrolowani przez skarbówkę.

Jeśli w Twojej firmie toczy się kontrola lub postępowanie podatkowe i potrzebujesz wsparcia, po prostu kliknij w zakładkę Skontaktuj się >>